DATA

Zmiana myślenia, zmieni Twoje życie!

Lista

Zmiana myślenia, zmieni Twoje życie!

Od dziecka miałam pobrzmiewającą w głowie przypowieść o talentach i zawsze starałam się rozwijać te, które posiadałam w jak najlepszy sposób. Fascynowali mnie ludzie i ich potencjał, możliwości i wewnętrzna siła. Jednak rozglądając się wokół widziałam, jak wiele osób marnuje swoje zdolności, nie dostrzega własnych zasobów, nie wierzy w siebie.

A przecież każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny, i urodził się Po Coś! Jak wiele dobrego można by dać sobie i innym, będąc najlepszą wersją samego siebie. Najbliższe mojemu sercu są kobiety, bo to one bardzo często kreują świat nie tylko swój, ale i świat swoich rodzin i dzieci, a tym samym kolejnych pokoleń.

Wiele z nas wychowane zostało w ramach przekonań, lęków i obaw naszych matek, jednak czasy w jakich żyjemy są inne niż te, w których przyszło dorastać naszym rodzicielkom. Dajmy więc sobie i bliskim wokół szansę, na zmianę myślenia, wyobrażeń, na wiarę w  lepsze jutro, na to, że Możemy Wszystko, jeśli tylko zadbamy o siebie. W wielu głowach nadal wybrzmiewa przekonanie, że jeśli postawimy na swoje potrzeby, pragnienia, marzenia i pasje nasi bliscy na tym ucierpią. A wiem z własnego doświadczenia, że kobieta szczęśliwa to kobieta spełniona, ta, która lubi siebie i ma czas na samorozwój, odpoczynek i pasje. Ile  kobiet jest sfrustrowanych, złych i niezadowolonych ze swojego życia „bo ktoś nam to zrobił”. Kochane, nikt nam nie zrobi nic bez naszego pozwolenia. To nasz wybór, czy kolejny raz będziemy ścierały kurze lub myły podłogę, czy w tym czasie usiądziemy do czytania książki leżącej w szufladzie, do której od dawna tęsknimy, tłumacząc sobie, że poczytamy ją kiedy dzieci odrobią lekcje, poprasujemy i przygotujemy wszystko na kolejny dzień. TO TAK NIE DZIAŁA!!! Wiem bo sama tam byłam, wściekła na wszystko i wszystkich- „Bo oni mi”, „Bo przez nich”.

Kiedy uwierzymy w swoją MOC, moc tworzenia, kreowania i wiary, że Możemy swoje życie przeżyć po swojemu, na swoich zasadach, otwierają się nasze oczy i zaczynamy kreować swój świat na nowo. Kiedy odpuszczamy Muszę, Powinnam, Tak trzeba, na rzecz Mogę bo  Chcę, świat zaczyna wyglądać inaczej. Kiedy zdajemy sobie sprawę, że słowo „Nie” to już pełne zdanie, bez tłumaczenia się, wymyślania powodów, szukania wymówek. Kiedy zaczynamy być uważne na to co Myślimy, Czujemy, Chcemy, zaczynamy dostrzegać nasze potrzeby, pragnienia, radości i smutki, wtedy dopiero zaczynamy żyć swoim życiem. Nie tym zgodnym z szablonem przekonań, rodowych naleciałości i konwenansów, usłyszanych w przeszłości,  które przylepiły się do nas i przyjęliśmy za swoje wierząc, nie zastanawiając się nawet nad nimi, i wierząc, że są one nasze.

Ale kiedy staniemy przed lustrem, jako dorosłe- dojrzałe kobiety, to wielokrotnie w swoich oczach widzimy pustkę, rozczarowanie i rozżalenie. Patrząc na siebie, nie cieszą nas już nowe ubrania, fryzura, czy perfekcyjnie wykonany makijaż, bo w naszych oczach jest smutek i tęsknota za szczęściem. Kochane, ale szczęście jest w nas samych. Ja szukałam go przez 36 lat na zewnątrz, w innych ludziach, przedmiotach, sytuacjach, a znalazłam najbliżej jak się da- w sobie. Najdłuższą drogę jaką pokonałam w życiu to ta z głowy do serca, do siebie.

Polubienie- pokochanie siebie, uważność na to, co mówi nam nasze ciało, co szepcze do nas nasza dusza, to jedna z najważniejszych lekcji do przerobienia. Czy w ogóle potrafimy ją usłyszeć w czasie, gdy nasze ego mówi nam, że jesteśmy niewystarczające, niegodne, niewarte? Każda z nas co najmniej słyszała o kobiecej intuicji, a to właśnie cichy głos naszej duszy, która wie czego nam potrzeba, co powinnyśmy zrobić, jakie decyzje podjąć, jakie relacje utrzymać, a które nam nie służą. Tak często nie słuchamy tego wewnętrznego głosu, bo jest przekrzyczany przez falę zbędnych informacji lub niewspierających przekonań.

Ile z nas jest w stanie spojrzeć na swój „zwyczajny” dzień z wdzięcznością i podziękować za dobro, jakie się wydarzyło, jakiego zaznały, jakie podały dalej. A to właśnie uważność i wdzięczność czyni nasze życie bardziej wartościowym. Jesteśmy niezwykłe, a tak rzadko to doceniamy. Nie zdajemy sobie sprawy, że nie doceniając siebie, pokazujemy całemu światu, że tak można. Mówiąc do siebie i o sobie złe rzeczy, dajemy nieme przyzwolenie innym, na podobne zachowanie. Zastanówmy się czasem, czy sowa wypowiadane do siebie powiedziałybyśmy najbliższej osobie na świecie? Zapewniam Was, że odpowiedz będzie brzmiała- Nie. To czemu robimy to sobie?

 

Kochane Kobiety, tylko wtedy, gdy my same zrozumiemy, że to jak traktujemy siebie, jak dbamy o nasze potrzeby, pragnienia i swoją przestrzeń w życiu, odpuścimy kontrolę, perfekcjonizm i przepracujemy przekonania w jakich wzrastałyśmy, odnajdziemy radość z życia na swoich zasadach. Damy sobie i naszym bliskim możliwość oddechu pełną piersią, bez blokad, zbędnych wymówek i oczekiwań.

Wypuśćmy to co stare, zbędne, niewspierające, bo szkoda życia!!!

Na mojej drodze nie było nikogo, kto powiedziałby mit takie słowa, popracował ze mną nad bagażem, w którym niosłam żal, frustrację, wstyd, lęk, niespełnione oczekiwania i blokujące przekonania. Wiem jak trudno było mi dochodzić do wszystkiego samej. Jak wiele błędów popełniłam, których można było uniknąć, jak wiele ludzi nieświadomie skrzywdziłam. Jak bardzo dziękuję swojej duszy, że dobijała się do mnie tak długo, aż byłam gotowa ją usłyszeć i zacząć nowe życie, które kreuję sama.

Dlatego jeżeli jesteś w swoim życiu na zakręcie lub rozstaju dróg. Jeśli jesteś wyczerpana walką o lepsze jutro i czujesz, że stoisz pod ścianą. Jeśli chcesz zmienić swoje przekonania, zrozumieć jak kreować rzeczywistość, której pragniesz i cieszyć się każdym kolejnym dniem. Jeśli pragniesz zrozumieć jak działa świadomość i podświadomość, zasady fizyki kwantowej i prawa wszechświata. Zapraszam. Zmiana myślenia potrafi zdziałać cuda. Bo jedynie z miłością do siebie i innych jesteśmy w stanie poczuć szczęście jakiego pragniemy.

WIĘCEJ
ARTYKUŁÓW

Dlaczego się rozdajemy?

Od najmłodszych lat uczono nas, jak być grzeczną, ułożoną, dobrze uczącą się, zadbaną, elokwentne, … i tu można by wymieniać i wymieniać. Kobiety od wielu

Czytaj więcej »
Bez kategorii

Dobrze wybierz zawód.

  Wielu licealistów nie ma pojęcia co chciałoby w życiu robić. O tym jak poszukać swojego miejsca na rynku pracy z trenerką rozwoju osobistego, doradczynią

Czytaj więcej »
Bez kategorii

Czy jesteś szczęśliwa?

Wielokrotnie zadajemy sobie pytanie „Czy jesteśmy szczęśliwe?” Jednak rzadko nasze odpowiedzi bywają twierdzące. Niejednokrotnie całe życie myślimy o tym, że na nasze poczucie szczęścia wpłynie

Czytaj więcej »
Bez kategorii

Zagubiona

Ile razy zadawałaś sobie pytanie, dlaczego jestem taka zagubiona, samotna, z pustą przestrzenią wewnątrz siebie, której niczym nie mogę zapełnić? Kolejne ubrania, nowa torebka, wyjścia

Czytaj więcej »